Ar-Ge Laboratuvarımız


Gonyofotometre

gonyo-1.png

Gonyofotometre ölçüm cihazımız ile  tüm armatürlerimizin watt, lümen, candela, CRI, CCT v.b tüm değerlerini raporlayıp AR-GE faaliyetlerimizde kullanıyoruz. Ayrıca tüm ölçümlerin ".ldt" ve ".ies" gibi dijital olarak ölçüm sonuçlarını elde ederek aydınlatma tasarım programlarında müşterilerimizin tasarımlarına yön verebiliyoruz.

Tüm ürünlerimiz karanlık ortam içerinde şekilde standartlara uygun kalibrasyonlu cihazlarımızla test edilmektedir.

gonyo-2.jpg

Isı ve Nem Kabini

firin.png

Isı ve Nem kabininde TSE 60598 ve TSE 60269 standartına uygun Aydınlatma Armatürlerine, NH Sigortalara, altlıklara ve kofralara Isı ve bağıl nem deneyleri yapılmaktadır. Fırınımız -60 °C ve 250 °C sıcaklıklara ve %90-95 Bağıl neme ulaşabilmektedir.

IP Test Odası

Laboratuvarımız da TSE 60598 standartına uygun tüm armatürlere uygulanabilecek IP odamızda su, toz ve katı cisimlere karşı dayanıklılık    deneyleri yapılmaktadır.

IP-65.png

NH Sigorta ve Altlık Akım Trafoları

Kontak-3.png

    Akım kaynağında TSE 60269 standartına göre belirli zaman periyotlarında NH 00, NH 1 ve  NH 2 boy sigortaların üzerinden istenilen akımlar geçirilerek "Kontakların Bozulması" deneyleri  yapılmaktadır.

Akım kaynağında TSE 60269 standartına göre NH 00, NH 1 ve NH 2 boy sigortaların üzerinden istenilen akımlar geçirilerek "Konvansiyonel Erime-Erimeme'' deneyleri yapılmaktadır.

Erime-3.png
Kontak-1.png

Akım kaynağında TSE 60269 standartına göre belirli zaman periyotlarında NH 00, NH 1 ve NH 2 boy sigortaların üzerinden istenilen akımlar geçirilerek "Kontakların Bozulması" deneyleri yapılmaktadır. Ayrıca "Kızaran Tel" deneyi de yapılarak NH sigorta ve Altlık gövdelerinin 960 °C ısıya karşı dayanımları kontrol edilmektedir.